:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • گزارش کار آموزی در مهدکودک بهاران

  دسته :

  گزارش کار آموزی

  فرمت/ورد تعداد صفحات 43
  قیمت : 4000 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد گزارش کار آموزی در مهدکودک بهاران :

گزارش کار آموزی در مهدکودک بهاران 

مقدمه

مشخصات کلی مهد ساختمان دو طبقه ای است دارای درب ورودی سفید رنگ باحاشیه سبز و روی در نیز پر از گل و ستاره های رنگی در بالای درب ورودی نام مهدکودک و زمان تاسیس آن نوشته شده است. وقتی وارد مهد می شویم نمای زیبای درختان مهد نظر همه را به خود جلب می کند در قسمت رو به روی درب ترکیب سایبان وجود دارد که آنجا گالری نقاشی کودکان است در ساعاتی که هوا گرم می شود مربیان برای بازی یا صرف صبحانه کودکان را به زیر سایبان می برند روی سایبان پوشیهد است از گل های یاس و پرچم های اطراف آن آویزان است کنار باغچه یک آهو وجود دارد و در طرف دیگر آن نیز گوزنی است که باعث شده زیبایی مهد بیشتر جلوه کند. در سمت چپ نیز یک چرخ فلک به زیر سایه درختان قرار دارد که در موقع بازی به کودکان شور خاصی می بخشد و در کنار آن نیز یک تاب وجود دارد که در درون آن سه صندلی موجود است در پشت باغچه ها نیز یک الاکلنگ قرار دارد باغچه های مهد پوشیده در گل های رنگارنگ است در سمت راست حیاط ۲ عدد سرسره وجود دارد که رنگ آن ها نیز آبی – سفید می باشد. در کنار آن ها نیز استر شن کودکان وجود دارد که آنجا را با بتادین ضد عفونیکرده اند. و یک متن که پشت استخر شن نوشته شد

نوع فعاليت : اجرای تدريس مستقل چراغ راهنمايي

ابتدا برای طرح درس چراغ راهنمايي دايره هايي با سه رنگ سبز, زرد , قرمز به تعداد کودکان برش زدم تا برای ساعت بعد آماده تدريس شوم. سپس داشتان شنل قرمزی را تعريف کردم  و بعد از آن چند بازی برای سرگرم کردن کودکان از قبيل دستمال بازی, بپا نيفته و مسابقه ماست خوری که بين کودکان گذاشتيم و به آنها با عنوان جايزه يک برچسب می داديم.

ساعت ۱۰ تدريس خود را رائه دادم که کودکان را به اتاق فيلم بردم و از آنها خواستم که با لگوها به کمک همديگر يک چهارراه درست کنيد و سپس چراغ راهنمايي مهد را که چراغهای آن روشن و خاموش می شدند را وسط چهارراه گذاشتم يکي از کودکان را در نقش پليس و ديگر کودکان در نقش عابر پياده و ماشين ها  گذاشتم. در حين تدريس کودکان هم بازی کردند و هم با رنگ های چراغ راهنمايي آشنا شدند هدف من اين بود که کودکان با قوانين راهنمايي تا حدودی آشنا شوند. مفاهيم اجتماعی را درک کنند که خوشبختانه تا حدود زيادی توانستم اين کار را به خوبی انجام دهم و بعد نيز يک شعر در اين مورد برای کودکان خواندم و آنها نيز هر کدام با يک آلت موسيقی که قبلاً خود از روی ميز برداشته بودند روی ميز آهنگی می نواختند که اين کار قابل توجه مربی نيز واقع شد چون کودکان با شور و هيجان خاصی به شعر خوانده شده گوش می دادند تا آهنگ را درست بنوازند (اين يکي از کارهايي بود که در سرکلاس خانم ثابت ايمانی اجرا شده بود و من نيز طبق آن در کلاس اين کار را ارائه دادم که کودکان از آن استقبال خيلي خوبی داشتند) و چند بار اين کار ادامه يافت تا کودکان حدود زيادی از اين آهنگ را آموختند و سپس آن دايره هايي که قبلاً بريده شده بود را به کودکان دادم و آنها دايره ها را روی چراغ راهنمايي که کشيده بودم چسباندند. سپس بعد از استراحت کوتاهی من با کودکان شروع به صندلی بازي کرديم که کودکان از اين بازی لذت بردند.

گل ياسمن , تاريخ ۱۸/۱۱/۸۵

نوع فعاليت : کلاس داری بصورت مستقل

گروه سنی ۵-۴ سال

به علت نبودن معلم مربوطه کلاس کاملاً در اختيار من بود من نيز از اين فرصت استفاده کردم تا کار خودم را محک بزنم – کمی با کودکان بازي های متنوعی از قبيل گرگم و گله می برم- چشم بزار – تخم مرغ گنديده – آدم برفی – گرگم به هوا و… بازی کردم تا ساعت ۵/۸ که عده زيادی از کودکان وارد کلاس شدند . چند تا از شعرهاي کودکان را به نحوی که در کلاس درس آموخته بودم به صورت تک خوان خواندم و سپس با نوار خواندم و کودکان نيز گوش دادند و چند دستک که قبلاً به کلاس آورده بودم را به چند تا از کودکان دادم و به کودکان ديگر نيز چند تا لگو , قرار شد بعضي از کودکان دست بزنند و چند نفر ديگر هم روي ميز بزنند (البته به انتخاب خود کودکان)دلم می خواست بتوانم بفهم که کودکان از چنين کلاسی راضی هستند يا نه – که در همان لحظه نور عشق اميد کودکان را در چشمان آنها خواندم , چند شعر را به همکاری کودکان خواندم و سپس ساعت ۹ کودکان را برای صرف صبحانه آماده کردم حدود نيم ساعت بچه ها مشغول صبحانه خوردن بودند و من نيز برای آنها داستانهای که ذهنی برای آنها بيان می کردم را اجرا کردم به صورت نمايش عروسکی که اين نمايش ها در مورد خوردن صبحانه بود در همين حال کودکی توجه مرا به خود جلب کرد . کودکی به نام امير محمد اصلاً توجهی به خوردن غذا نداشت و هر يک لقمه ای که می خورد شايد حدود ۵ دقيفه در دهان خود آن را نگه می داشت و اين کار او ادامه داشت تا زنگ آخر ولی بازهم تمام نمی شد و مربی مجبور بود بقيه غذای او را به سطل زباله بيندازد. من نيز آن روز واقعاً احساس کردم. که يک مسئوليت خطير به عهده من است. از آن روز به بعد به خودم قول دادم تا بتوانم هر دفعه يکي از مشکلات آنها را حل کنم (به قول استاد بلوکی کودکان در مدرسه زبان – قرآن – نوشتن را می آموزند ولی در کودکستان است که بايد مشکلات کلامی و غير کلامی آنها برطرف شود).

با اکتفا به اين کلام کار خود را شروع کردم. علت غذا خوردن امير محمد را از کمک مربی پرسيدم و گفتند که بايد غذا را به زور به او بدهيد در غير اينصورت او غذا نمی خورد و هر غذايي را نخورد به سطل آشغال می اندازيم چون غذا ها را نبايد به خانه هايشان ببرند. شروع به خواندن داستان کردم و در حين داستان خواندن يک قاچ ميوه به او می دادم و داستان را می خواندم تقريباً  ساعت ۱۰ بود که صبحانه امير محمد تمام شد و همان لحظه به خاطر تمام کردن کودک به او يک جايزه کوچک دادم که او خيلي خوشحال شد بعد از صرف صبحانه و جمع کردن غذاها يکي يکي کودکان را برای شستن دست و صورت همراهی کردم و بعد نيز بازی کشيدن و برداشتن را با کودکان انجام دادم طبق عکس روبرو

-وبازی دروازه پاها را اجرا کردم طبق عکس روبرو

-يا طرز راه رفتن حيواناتی مثل اردک – جوجه – ببر – خرس و غيره را برای کودکان آموزش دادم و سپس از آنها خواستم تا مثل آن حيوان راه بروند و صداي آن را در آورند طبق تصوير روبرو.

و چند نوع از اين قبيل بازيها, سپس موزيکی برای کودکان پخش کردم و آنها نيز رقصيدند . سپس صندلی بازی کردند, معلم زبان آمدند ايشان برای درک مفهوم کلمات با کودکان بازی می کردند, کلماتی مثل هواپيما- دوچرخه و … (ضمائم – تصوير شماره ۳), قصه گويي توسط خود کودکان اجرا شد که در اين نيز برای من قابل توجه بود چون در اين صورت من با اشکالات کلامی کودکان آشنا می شدم پسر بچه ای به نام مهيار به…..

 

گزارش کار آموزی در مهدکودک بهاران

قیمت : 4000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright filintel.ir 2009-2022