:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • پروژه بررسي آيات وارده در شأ ن حضرت امير( ع)

  دسته :

  معارف اسلامی و دینی

  فرمت/ورد تعداد صفحات 136
  قیمت : 5500 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد پروژه بررسي آيات وارده در شأ ن حضرت امير( ع) :

پروژه بررسي آيات وارده در شأ ن حضرت امير( ع)از ديدگاه مفسران شيعه وسنت

براي دريافت مدرك كارشناسي

فهرست مطالب

عنوان

كليات ………………………………….. ۱

مقدمه…………………………………… ۲

اهميت موضوع……………………………… ۳

سوال تحقيق………………………………. ۳

فرضيه…………………………………… ۳

پيشينه تحقيق…………………………….. ۳

چكيده…………………………………… ۴

فصل اول…………………………………. ۵

بررسي آيات از ديدگاه شيعه و سنت……………. ۵

مقدمه…………………………………… ۶

تفسير آيات وارده ………………………… ۶

فصل دوم: مقدمه علل اختلافات تفاسير شيعه و سني… ۹۷

مقدمه…………………………………… ۹۸

نتيجه كلي……………………………….. ۱۱۸

فهرست منابع……………………………… ۱۲۰

مقدمه:

از آنجا اهل تشيع به گفته خود پيامبر(ص) براي نجات خود از گمراهي و ضلالت بايد به دوچيز متمسك بشوند و آن دو يكي قرآن وديگري اهل بيت (ع) هستند، در اين پروژه سعي براين شد كه به بررسي آياتي در قران كه شأن نزول آنها در موردامام علي (ع) اولين امام و جانشين پيامبر (ص) است پرداخته شود، لذا موضوع خود را تحت عنوان ديدگاه مفسرين شيعه و سني در مورد آياتي كه شأن نزول آنها درمورد امام علي (ع) است قرار دادم وبه بررسي نظرات مفسران شيعه واهل سنت پرداختم و دليل اينكه اهل سنت باوجود اين آيات چرا امامت امام علي (ع) را انكار وبه آيات قرآن و وصيّت پيامبر عظيم الشأن اسلام حضرت محمد (ص) عمل نكردند. كه در اين پروژه تا حدودي مشخص مي شود و همچنين دليل ا طاعت نكردن از دستور خدا وپيامبر(ص) چه بوده است، و چرا اهل سنت حاضر نبودن كه واقعيت را قبول كنند و امامت را به جانشين بر حق پيامبر خدا( ص) يعني حضرت علي( ع) واگذار كنند تا مشكلاتي كه براي اسلام و جهان اسلام پيش آمده، رخ نمي داد، كه دامنة آن حتي تا امروز نيز كشيده شده است. اميد است توانسته باشم كه حق مطلب را اداء كرده باشم .

اهميت موضوع:

در رابطه با اهميت موضوع امام علي(ع) در قرآن از ديدگاه مفسران شيعه و سني نكاتي را بيان مي نمايم :

۱-آيات زيادي وجود دارد كه در قرآن شأن نزول آنها در مورد امام علي(ع) و اهل بيت(ع) است و اين موضوع به اندازه اي مهم بوده است كه قرآن نيز به آن اشاره كرده زيرا جامعه اسلامي مي طلبد كه هميشه پيشوا و رهبر داشته باشد تا به گمراهي و ضلالت نرود.

۲- علاقه اي كه بنده به حضرت امير(ع) دارم و همچنين مقام والايي كه حضرت دارند و تاامروز كسي پي به عظمت و مقام آن بزرگوار نبرده اند، اينجانب را بر آن داشت كه به اين موضوع از ديدگاه قرآن بپردازم .

سوال تحقيق :

۱-چه آياتي در قرآن در عظمت شأن حضرت امير(ع) نازل شده است ؟

۲-چه آياتي در قرآن امامت حضرت امير (ع)را اثبات مي نمايد ؟

۳-ديدگاه انديشمندان شيعي و سني در مورد آن دسته از آيات چيست ؟

فرضيه :

قرآن كريم در آيات عديده اي به اتفاع شأن و امامت حضرت امير(ع) اشاره كرده است.

پيشينه بحث:

چون بحث من بخشي از آياتست، پيشينه آن به تمام تفاسيري بر مي گردد كه آ‎يات قرآن را تفسير كرده اند، البته كتابهايي در اين باره نوشته شده كه مهمترين آنها: كتاب الغدير علامه اميني مي باشد .

چكيده:

مطالب مندرج در اين تحقيق شامل دوفصل مي شود كه در رابطه با هر فصل توضيح مختصري بيان مي كنيم :

در فصل اول به بررسي چند آيه در سوره هاي بزرگ قرآن كه شأن نزول آنها در مورد امام علي(ع) نازل شده از ديدگاه مفسران اهل سنت و شيعه مي پردازيم. مفسران اهل تشيع و اهل تسنن در مورد اكثر آيات بيان كرده اند كه شأن نزول اين آيات در مورد حضرت امير (ع) است و حتي آنرا با توجه به احاديث وروايات و اقوال مختلفي تأييد كرده اند. اما بعضي از مفسران اهل سنت متأسفانه در كنار اين قول، اقوال ديگري را ذكر كرده اند و بعضاً گفته اند كه شأن نزول اين آيه علاوه بر علي (ع) كسان ديگر نيز هستند و حتي بعضي از مفسران اهل تسنن آورده اند كه شأن نزول اين آيات در مورد حضرت امير (ص) نيست و اشخاص ديگري را ذكر كرده و يا چيزي در مورد آن ذكر نكرده اند. در فصل دوم به علل اختلاف تفاسير شيعه و سني در مورد بعضي از اين آيات اشاره شده كه دليل اين اختلافات چيست و چرا با وجود اين همه دلائل و احاديث باز عده اي از مفسران اهل تسنن اين موضوع را منكر شده اند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پروژه بررسي آيات وارده در شأ ن حضرت امير( ع)

قیمت : 5500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright filintel.ir 2009-2015