:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • ترجمه مقاله روش تخصیص منابع در بودجه بندی و پیامدهای آن

  دسته :

  اقتصاد

  فرمت/ورد تعداد صفحات ترجمه شده30
  قیمت : 15000 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد ترجمه مقاله روش تخصیص منابع در بودجه بندی و پیامدهای آن :

ترجمه مقاله روش تخصیص منابع در بودجه بندی و پیامدهای آن

عنوان انگلیسی مقاله: The Basic Budgeting Problem Approaches to Resource Allocation in the Public Sector and their Implications for Pro-Poor Budgeting
عنوان فارسی مقاله: مسائل اصلی در بودجه بندی: روش تخصیص منابع در بخش عمومی و پیامدهای آن برای بودجه بندی به نفع قشر کم درآمد
دسته: اقتصاد
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ٣٠

جهت دانلود رایگان مقاله انگلیسی کلیک کنید

فهرست

روش تخصیص منابع در بخش عمومی و پیامدهای آن برای بودجه بندی به نفع فقرا

 1. مقدمه
 2. مبنای تخصیص منابع

۲٫۱ کالاهای عمومی و منطقی برای مداخله عمومی

۲٫۲ فایده نهایی و به صرفه بودن

۲٫۳ کارایی تخصیصی و ​​تجزیه و تحلیل هزینه و سود

۲٫۴ اولویت های شهروندان و تصمیم گیری جمعی

۲٫۵ حقوق صاحبان سهام، مشمولیت و هدف

 1. روند تخصیص منابع

۲٫۶ بودجه اداری

۲٫۷ عقل گرایی

۲٫۸ سیاست های افزایشی

۲٫۹ انتخاب عمومی

۲٫۱۰ مدیران و عوامل

 1. نتیجه گیری

منابع

چکیده

شصت سال پیش، وی. او. کی، چالشی را برای اقتصاددانان برای حل مسئله اصلی بودجه بندی، در مواجهه با منابع محدود مطرح کرد” که بر چه مبنایی می بایست مقدار x دلار را به فعالیت A به جای فعالیت B، اختصاص داده شود؟ او همچنان مطرح کرده است که راه حل های مرتبط با این مسئله از طریق کاربرد نظریه اقتصاد یافت می شود. به هر حال او هشدار داد که، نظریه بودجه بندی هالی گریل- که به عنوان نظریه غالب تخصیص منابع می باشد که عملا می تواند بکار گرفته شود- احتمالا بر اساس ابهامات بوده زیرا مسئله تطبیق نیازهای رقابتی بین منافع و اهداف سیاسی مختلف، ضرورتا به عنوان یک مسئله سیاسی می باشد. در صورتی که این رشته بررسی ها شکست بخورد، کی، اظهار می کبند که این راه حل ها می بایست از طریق درک بهتری از مقررات سازمانی حاصل شود که از طریق آن تصمیم گیری برای اختصاص منابع انجام می گیرد، که مستلزم تجزیه و تحلیل جامع و دقیق فرایند بودجه می باشد.

در شصت سال گذشته، تلاش هایی برای حل مسئله بودجه بندی اصلی از هر دو نقطه شروع، انجام گرفته است. این موارد مستلزم تدوین دقیق پرسش های کلیدی می باشد. در ابتدا، توجه بر روی کاربرد علم اقتصاد در طراحی روش، متمرکز شده که می تواند کمکی به سیاست گذاران برای تعریف مبنا- یعنی اصول و معیارهای کمک کننده- برای تصمیمات تخصیص باشد. در نتیجه، تلاش هایی به منظور رسیدن به درک بهتر در رفتار بودجه بندی و پویایی سازمان انجام می گیرد، که مشخص می کند، تصمیمات برای تخصیص منابع می بایست گرفته شود.

نتیجه گیری
در نهایت سیاست گذاران باید مشخص کنند که چه مقدار هزینه های عمومی می بایست برای هدف توزیع مجدد صرف شده و چگونه این منابع می بایست درون جامعه توزیع گردند. متاسفانه نظریات اقتصادی دستورالعمل های کمی را در ارتباط با این مسئله ارائه داده زیرا هیچ نوع توافقی در ارتباط با سطح بهینه یا توزیع عادلانه درآمد و دارایی وجود ندارد. این مسئله می بایست در در حیطه سیاسی حل شود. این موارد نیازمند این می باشد که سیاست گذاران تا جدی به قضاوت بپردازند که مالیات پردازان آماده پرداخت هزینه های توزیع مجدد باشند. در حالی که رای دهندگان سیاست های بازتوزیع به ویژه مواردی که به دنبال کاهش چشمگیر نابرابری و فقر می باشد، تایید می کنند، آن ها به دنبال کسب منفعت از خدمات و انتقال سرمایه از طریق مالیات ها می باشند. در تامین این اهداف متناقض، گرایشی در بین سیاست گذاران برای گسترده کردن محدوده کسب منفعت برای نمونه ترجیح دادن جنبه عرضه نسبت به کمک های بلاعوض در جنبه تقاضا، وجود دارد- به شکلی که برنامه ها از هدفمندی محدود به هدفمندی گسترده به پیش رفته و تاثیر بازتوزیع را کاهش دهند. مشخصا مراحل سیاسی نقش مهمی را در تعیین نه تنها محدوده باز توزیع، بلکه ابزاری که توسط آن این بازتوزیع حاصل می گردد، دارد.

ترجمه مقاله روش تخصیص منابع در بودجه بندی و پیامدهای آن

قیمت : 15000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright filintel.ir 2009-2022