:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • ترجمه مقاله التهاب تبخالی شکل پوست

  دسته :

  پزشکی

  فرمت/ورد تعداد صفحات ترجمه شده11
  قیمت : 5500 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد ترجمه مقاله التهاب تبخالی شکل پوست :

ترجمه مقاله التهاب تبخالی شکل پوست

فهرست

عنوان انگلیسی Dermatitis herpetiformis part1,Diagnosis, management, and prognosis

عنوان ترجمه التهاب تبخالی شکل پوست

دسته پزشکی

فرمت/ورد

تعداد صفحات ترجمه شده۱۱

چکیده

قسمت ۱ : اپیدمیولوژی، پاتوژنسیس و معاینه بالینی

التهاب تبخالی شکل پوست (DH) نوعی بیماری اتوایمون است که با حساسیت گلوتن ارتباط دارد و همچنین یک ارتباط واضح و روشن با بیماری سلیاک دارد. هر دو وضعیت تحت کلاس ۱ gA موجود در پوست تعدیل می شوند. پیشرفت بیماری DH اساسا زمینۀ ژنتیکی دارد. اما عوامل محیطی نیز اهمیت خود را دارند. در افراد جوان معمولاً پوست کنی ایجاد می شود؛ به گونه ای که خارش های شدید منجر به تخریب و از بین رفتن ضایعات اولیه می گردد. ما با توجه به تجربه ایی که از DH داریم و همین طور با توجه به مطالعات و بررسی های جامع موجود، بر آن شدیم تا یک بررسی بروز و تازه، پیرامون اپیدمیولوژی DH، پاتوفیزیولوژی و معاینه بالینی ارائه دهیم.

کلید واژه: بیماری بولوس اتوایمون، بلیستر، بیماری سلیاک، التهاب تبخالی شکل پوست ؛ گلیادین؛ آنتروپاتی حساس به گلوتن، آنتی ژن لوکوسیت انسانی DQ2؛ آنتی ژن لوکوسیت انسانی DQ8؛ ترانس گلوتامیناز

التهاب تبخالی شکل پوست (DH) برای اولین بار در سال ۱۸۸۴ توسط Louis Duhring تشریح و بیان شد. پیشرفت های اخیر در درک پاتوژنسیس این بیماری، کار درمان را بهبود بخشیده است. ارتباط DH با حساسیت گلوتن باعث پذیرش رژیم بدون گلوتن به عنوان مؤلفه کلیدی امر درمان شده است. DH به عنوان یک بیماری اتوایمون مطرح است. مطالعات برجسته قویا این یافته را تأئید می کنند و بر دپوزیسیون (رسوب) گرانولی ایمونوگلوبولین در پوست اشاره دارند. اساس ایمونولوژیک DH به یک رابطه آشکار با بیماری سلیاک (CD) اشاره دارد. هر دو وضعیت توسط کلاس ایمونوگلوبولین A (1 gA) اتوآنتی بادی ها تعدیل می شوند.

ترجمه مقاله التهاب تبخالی شکل پوست

قیمت : 5500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright filintel.ir 2009-2015