:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • پروژه بررسي راههاي مؤثر جهت مطالعه در دانشجويان دانشگاه آزاد

  دسته :

  روانشناسی

  فرمت/وردتعداد صفحات66
  قیمت : 7800 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد پروژه بررسي راههاي مؤثر جهت مطالعه در دانشجويان دانشگاه آزاد :

تحقيق بررسي راههاي مؤثر  افزايش علاقمندی جهت مطالعه  در دانشجويان دانشگاه آزاد 

فهرست

عنوان صفحه
فصل اول ۱
كليات ۱
مقدمه ۱
بيان مسئله ۲
ضرورت و اهميت تحقيق ۳
اهداف تحقيق ۴
سؤالات تحقيق ۵
تعاريف عملياتي واژه ها ۶
خلاصه فصل ۷
فصل دوم ۸
پيشينه تحقيق ۸
مقدمه ۹
كودك، كتاب، مطالعه ۱۲
تدارك محيط مناسب براي مطالعه ۱۴
اصول مطالعه و تحقيق و فراگيري بهتر آن ۱۵
اصول قبل از شروع مطالعه و تحقيق ۱۵
روشهاي مطالعه ۱۷
فنون خواندن اجمالي ۱۷
روش سريع خواندن ۱۸
روش خواندن تجسمي ۱۸
روش خواندن انتقادي ۱۸
روش خواندن عبارت تكراري ۱۹
روش دقيق خواندن ۱۹
خواندن به عنوان يادگيري ۲۰
فعاليت و خواندن ۲۱
خواندن فعال ۲۱
زمان خواندن و تحقيق ۲۲
اهداف خواندن ۲۳
خلاصه فصل دوم ۲۳
فصل سوم ۲۴
روش اجرايي تحقيق ۲۴
مقدمه ۲۵
روش تحقيق ۲۵
جامعه آماري ۲۵
نمونه آماري ۲۵
ابزار تحقيق ۲۶
روشهاي آماري ۲۶
متغيرها ۲۶
توضيح روشهاي آماري ۲۶
فصل چهارم ۲۸
تجزيه و تحليل آماري ۲۹
جداول تجزيه و تحليل آماري ۳۰
فصل پنجم ۵۰
مقدمه ۵۱
خلاصه پژوهش ۵۲
نتيجه گيري ۵۲
محدوديتها ۵۲
پيوست ۵۳
پرسشنامه ۵۴
فهرست منابع ۵۷

مقدمه:

ایجاد علاقه  به مطالعه و تحقیق و تشویق آن مدت زمان طولانی است که در سر لوحه برنامه های توسعه و پیشرفت کتاب قرار گرفته است. اگر چه دانستن آمار بی سوادان دنیا آسان است اما اطلاعاتی مناسب از بزرگسالان با سوادی است  که دست به مطالعه کتاب، مجله، روزنامه نمی  توانند و از تعداد شاگردان مدارسی که غیر از کتابهای درسی مطالب دیگری نمی خوانند در دست نیست، چرا که خواندن و مطالعه به یک نوع ختم نمی شود بلکه دارای انواع زیادی است که از طرفی عادت به مطالعه با در نظر گرفتن  گروه سنی، سطح آموزشی و زمینه های فرهنگی و اجتماعی بسیار متفاوت است( استیگر، ترجمه شکوفی ۱۳۷۷)

در دنیای امروز متغیر قرن بیستم که در هر لحظه در زمینه های متفاوت علمی، هنری، سیاسی، اقتصادی و… یک اتفاق تازه ای پدید می آید اهمیت و ضرورت مطالعه نمودار می شود در این عرصه پر ماجرا انسانها هستند که رقابت می کنند. کتاب و مطالعه و تحقیق در جهان کنونی دیگر کار افراد ویژه ای نیست، حجم اطلاعات و مطالب در شاخه های علمی مختلف  به گونه ای است که حتی برای رفع کوچکترین نیاز فردی و یا شغلی باید مقدار زیادی وقت صرف نمود امروزه به اثبات رسیده است کسی که سخن گفتن فرا گرفته باشد به مشکلات نا محدودی فائق آمده که قدرت بزرگترین رایانه های ساخت بشر را پشت سر نهاده است.

بهبود کیفیت خواندن و تحقیق مانند سایر توانائیهای آموختنی امری است که از راه تمرین و ممارست حاصل شود(طوسی ۱۳۷۱)

فرا گرفتن به کمال، مستلزم احراز عادت های تازه ای چه در نحوه اندیشه و چه در شیوه های عمل می باشد. امروزه بهبود اوضاع مطالعه و افزایش سرعت خواندن و درک مطلب یکی از اقدامات  مهم آموزش به حساب می آید. تحقیقات مربوط به مطالعه و تحقیق که تقریباً شاخه جدیدی از علم می باشد کلیه رمزهایی را از این امر فراهم آورده است  که هم برای فرد و هم برای جامعه مفید است. سه عامل لازمه و توفیق در فرا گرفتن است: ۱- شایستگی که گاه به عنوان هوش و استعداد از آن یاد می شود.۲- علاقه  به مطالعه که معمولاً بر اساس ادراک صحیح از اهداف و مقاصد آینده پدید می آید.۳- شیوه های مطالعه. ( اوتیس و موریس ترجمه آل رسول ۱۳۶۳)

بیان مسئله

در این پژوهش علاقه به مطالعه و تحقیق به عنوان یک موضوع و مسأله اجتماعی در میان جامعه،‌خصوصاً منتشر دانشجو مورد بررسی  قرار می گیرد مطالعه به مثابه آئینه فرهنگ یک جامعه است  به این معنا که مطالعه و تحقیق  نمودن و اهمیت آن تا حد زیادی معرف فرهنگ آن جامعه است. مطالعه  یک امر اکتسابی است که افراد از طریق  مختلف و بر حسب شرایط و محیط اجتماعی و سیاسی خود سبک می کنند متأسفانه در کشور ما حتی در مراکز علمی و آموزشگاهی این مسأله از توجهات لازم و کافی برخوردار نیست (استیگر ترجمه شکوهی ۱۳۷۷)

در جهان متمدن همه کودکان به آموزشگاه می روند و برخی از آنها به دانشگاه راه می  یابند و عده بسیاری که به آموزش رسمی ادامه نمی دهند  با گوش دادن به برنامه های رادیویی و خاندن روزنامه و مجلات مورد علاقه خود به نحوی به مطالعه می پردازند. هر طرح کلی ناچار باید فشرده  و تا اندازه ای گزیده و چکیده باشد از بررسی کامل فعالیتهای مربوط – مطالعه به یک کتاب بزرگی پیرامون روانشناسی انسانی نیاز دارد تا که پیرامون انسان و طبیعت او به بررسی و پژوهش بپردازد ( میس  ترجمه فرهمند پور ۱۳۶۸)

پژوهشگر بر مبنای پژوهشها و تحقیقات انجام شود و منابع موجود در این رابطه مشتاق گشته که تحقیق در این زمینه در بین دانشجویان پسر و دختر رشته مدیریت و برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی ( واحد رودهن) انجام دهد تا نقش عوامل مختلف و چتر فلسفی حاکم بر جامعه در این رابطه مشخص و معین  نماید.

 

 

پروژه بررسي راههاي مؤثر جهت مطالعه در دانشجويان دانشگاه آزاد

قیمت : 7800 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : یکشنبه, ۳ مرداد ۱۴۰۰
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright filintel.ir 2009-2022