:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • پروژه تاثير مطالعات غير درسي با پيشرفت درس دانش آموزان

  دسته :

  پروژه

  فرمت /ورد تعداد صفحات 30
  قیمت : 4500 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد پروژه تاثير مطالعات غير درسي با پيشرفت درس دانش آموزان :

 پروژه تاثير مطالعات غير درسي با پيشرفت درس دانش آموزان  

1807110722788233481901453201215238167220220

فهرست مطالب

چکیده    ۴
مقدمه    ۵
اهمیت فارسی در دوره ی ابتدایی    ۶
اهداف فارسی در دوره ی ابتدایی    ۶
بیان مساله    ۷
اهداف تحقیق    ۸
فرضیه ها    ۸
تاریخچه تحقیق    ۹
تحلیلی کلی بر مطالعه و توجه به ویژگیهای کودکان هفت ساله    ۱۰
روش تحقیق    ۱۷
ابزار گردآوری اطلاعات    ۱۸
داده های اولیه    ۱۸
هماهنگی های معلم با اولیاء دانش آموزان    ۱۹
اصولی که برای مطالعه والدین باید به آنها توجه نمایند    ۲۸
تجزیه و تحلیل یافته های تحقیق    ۳۰
شیوه تحلیل اطلاعات    ۳۱
یافته های تحقیق    ۳۱
جایگاه مطالعه‏ی غیردرسی در آموزش‏و پرورش    ۳۳
رهنمودهایی به منظور مطالعه کتب غیر درسی    ۳۶
رهنمودهایی برای پدران ومادران    ۳۶
رهنمودهایی برای آموزگاران ودبیران    ۴۰
۱۲ راهکار ویژه جهت افزایش کارایی مطالعه    ۴۷
نتیجه گیری و خلاصه    ۵۲
محدودیت ها    ۵۴
پیشنهادات    ۵۴
فهرست منابع    ۵۶

چكيده
موضوع: تاثير مطالعات غير درسي با پيشرفت درس فارسي دانش آموزان كلاس اول ابتدايي- مدرسه : الغدير
مطالعات غيردرسي دانش آموزان مانند خواندن مجله كودك و كتابهاي داستاني كه با توجه به سن، علاقه و استعداد و آموزنده با همكاري معلم و اولياء دانش آموزان و به انتخاب كودكان براي فرزندان تهيه مي شود، مي تواند به عنوان يك رسانه آموزشي باشد تا كودك ضمن مطالعه و شناخت بيشتر محيط پيرامونش تجارب ارزنده اي را كسب نمايد. طبق تحقيقات پرلز۲۰۰۱ مطالعه موجب تقويت انگيزه هاي دروني، يادگيري عميق تر، و كاربرد آموخته هاي كودكان د ر موقعيت هاي جديد مي شود، به همين خاطر مولانا فرموده اند:
مرد خردمند هنرپيشه را عمود و بايست در اين روزگار
تا يكي را تجربه آموختن و دگر تجربه بستن به كار
بنابراين تجارب نگارنده در بررسي هاي گوناگون حاكي از اين امر است كه از طريق تلفيق فارسي با مطالعات غير درسي است كه افق هاي جديدي در ذهن كودكان تابيده مي شود و به قول لئوناردداوينچي بينش و بصيرت كسب مي گردد. روش تحقيق اين پژوهش شبه آزمايشي است. جامعه آرماني ۲۰ نفر دانش آموز دختر و پسر كلاس اول ابتدايي است كه به صورت غير تصادفي انتخاب شده اند. ۱۰نفر به عنوان گروه گواه و ۱۰ نفر گروه آزمايش به صورت مختلط ابزار گرد آوري اطلاعات نتايج فعاليت هاي خوانداري و نوشتاري اين دو گروه است و تجزيه و تحليل اطلاعات حاصله از گروه آزمايش.

مقدمه:

بهبودمسائل تعلیم و تربیت همواره ا زدغدغه های تاریخ زندگی بشریت بوده.باید رویکردهای نوین تربیتی بر دیدگاه فعال و توسعه یافته باشند ت توانایی همگامی با فناوری و ارتباطات نوین را داشته باشد. یادگیری عمیق موضوعات درسی کمک به پرورش شهروندانی خواهد کرد که ابعاد مختلف توانائیهای آنان همچون خودشکوفایی، خلاقیت، استدلال و… شکوفا شوند چرا که تجارب قبلی مبنای ادراکات،طرزتفکر و رفتار است. در دنیایی که هر روز پیچیده تر می شود شاگردان مدرسه نیازمندند که بیشتر و بهتر درباره محیط خود بیاموزند چون امکان آموختن چون امکان آموختن از طریق تجربه دست اول در همه موارد وجود ندارد،لذا دانش آموزان با مطالعات غیر درسی است که می توانند به مسائل و مجهولات پر رمز و راز علمی و غیر علمی نگاهی دقیق داشته باشند. البته نباید شروع آموزش با فشار و اجبار توام باشد،چنانکه کودکی آمادگی لازم را از خود نشان ندهد باید این فعالیت را به تعویق انداخت،در غیر این صورت کودک با شکست و ناکامی مواجه می شود و در زمان مناسب هم پیشرفت لازم را نخواهد داشت. خواندن زمانی تحقق می یابد که دانش آموزان بتواند حروف را به طور صحیح با هم ترکیب کند و کلمه عبارت را خوب و روان بخواند و آنرا درک کند.

اگر خواهان تربیت دانش آموزان خلاق،متفکر،مستقل و کنجکاو هستیم و اگر در پی کشف علل کاهش افت تحصیلی و ارتقاء انگیزه پیشرفت تحصیلی آن ها باید برنامه ریزی درسی را به سمت توسعه ذهنی و گسترش ظرفیت اندیشیدن سوق دهیم که یکی از این شیوه ها نهادینه شد فرهنگ مطالعه در زندگی دانش آموزان است.


پروژه تاثير مطالعات غير درسي با پيشرفت درس دانش آموزان

قیمت : 4500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright filintel.ir 2009-2022